Forside
Nyheder
Kalender
Foreninger.
Lydum Mølle
Hvor
Kontakt Lydum Mølle
Lejebetingelser
Lydum Mølles historie
Mølle Nyt
Sponsorer
Erhverv
Lydum Kirke
Mere
Lydum Forsamlingshus
Om Lydum sogn
Båltaler
Kontakt
Bolig salg
Menu
Status
Forside
Nyheder
Kalender
Foreninger.
Lydum Mølle
Hvor
Kontakt Lydum Mølle
Lejebetingelser
Lydum Mølles historie
Mølle Nyt
Sponsorer
Erhverv
Lydum Kirke
Mere
Lydum Forsamlingshus
Om Lydum sogn
Båltaler
Kontakt
Bolig salg
Hvor
Lydum Mølle´s rapporter
Mølle Nyt
Om Lydum sogn
Renoveringsplan
Sponsorer
Offentlig statistik
Ruban lige nu
×
Henter driftsstatus …
Lydum
Foto:
Skulderklap fra JydskeVestkysten og Sydbank
-til Lydum Sogne -og Idrætsforening
Stor tak til JydskeVestkysten og Sydbank for skulderklappet.
Søndag 30 Jun 2019 - Herman Høj
Vist: 2791 gange
Kvong
Lydum
Teknisk info
Fik du læst ...
Lydum
29 aug: Møllefrokost
Kl. 13,00 på Lydum Mølle, og husk tilmelding senest d 15 aug.
Lydum
6 sept: Generalforsamling Lydum Jagtforening
Kl. 10,00 i Jagthytten
Lydum
5 sept: Veteranbiltræf
Kl 10,30 til 15,00 på Lydum Mølle
Lydum
5 sept: Arbejdsdag på Lydum mølle
Kl. 09,00-12,00 på Møllen.
Lydum
3 sept: Strikkecafe
Kl. 19,00 på Lydum Mølle. Herefter den første torsdag i måneden til og med d 13 maj 2027
Lydum
5 sept: Ny udstilling på umbrella
Kl 14-18 på umbrella. (fra 5 sept til d 22 nov)
Lydum
8 aug: Veteranbiltræf
Kl. 10,30-14,30 på Lydum Mølle. (Billeder herunder.)
Lydum
Åben Mølle
Kl 13,00-16,00 hver onsdag til og med d 26 august. Eller efter aftale.
Lunde
Fra 11 aug: Landsbyfest i Lunde
Uge 33
Blåbjerg
26 aug: Inspiration om indladsturisme m v.
Kl 19-21 i Tamburs Have
Lydum
Omer Fasts film på umbrella åbner d 6 juni kl. 14,00
6 juni til 23 august. Hver lørdag og søndag fra kl 14:00-18:00
Lydum
11 juli: Sommerfest på umbrella
Kl 15-18,00 på umbrella i Lydum. Ændret til kl 15,00
×
Login
Login åbnes i et separat, sikkert Ruban-vindue.
Åbn login
Fortryd